play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up

Felieton

Dzień sądu

today2 sierpnia, 2025 72 14 5

Tło
share close

Wywołany w poprzednich felietonach wrócił, żeby otagować nagrobki swoją ksywką. 

Eripe nagrał diss na Bedoesa! 

 

Nie dlatego tylko, tytuł tego felietonu jest jaki jest. Niepisana zasada mówi, że jak się nic nie dzieje to nic się nie dzieje. A jak się zaczyna to wszystko na raz. Chciałem zauważyć, że w tym okresie beefowym wrócił również Grande Connection, który znów dozłomował Śliwę i jeszcze kilku innych “raperów”. W Polskim Rapie przydałaby się taka “noc oczyszczenia” i jeżeli to jej początek to mocno trzymam kciuki. Temat Grandę zostawię wam do wglądu na własną rękę. 

 

Wróćmy do beefu. Wini zepchnął Gustawa z piedestału a Eripe właśnie go zamknął w budzie. Jak mówiłem, jeśli Bedoes użyje argumentów jakie podałem w “Gustaw faktycznie jest od was mądrzejszy” i nie odpowie to… może zacytuję Eripe” Nie nagrasz na mnie dissuto łap follow-up ped*le, Mi się pi*da zagoi ty nią będziesz dalej”. To jest pole na którym teraz Borys powinien udowodnić, że umie “punchować”. Sam tytuł “Rapuj K***o” już dużo mówi o tym czego ostatnio brakuje nowszkolnym zawodnikom. Więc panowie wszyscy mają już dość postów, oświadczeń, bitek i freak fightów. RAPUJCIE. 

 

Z dissu wymienie kilka linijek, które najbardziej mi siadły jak np: 

 

Reklamowe deale w głowie miał, jak policja podbija

Ja nie zeznałem nic, bo za to tu gang zabija

Pięć minut później psy wracają i kurwa nie wierzę

Bo ten debil do nich: „Spokojnie, już go nie uderzę”

 

Jeżel Bedoes prawie sam siebie i jeszcze Ripa wsypał z własnego nieogaru to na serio grubo. Czasami życie pisze najlepsze punche.

 

Wracając do Gustawa to tu również Eripe posłał piękny wers: 

 

“Dojadałeś po Gustawie, chyba wiesz co znaczy karma

Czemu ktoś miałby Ci nie przyjebać z partyzanta?”

 

Zarzucenie Borysowi odcinania przez długi czas “kuponów” po jednym numerze i dobra gra słowna ze słowem karma oraz prześmiewczo ubrane to stwierdzeniem dojadania po psie względem tłumaczenia przez Borysa “że miał ciężko w życiu”. Punkcik. 

 

I końcówka, ja uwielbiam takie końcówki. Ze smaczkami a zarazem prosto złożone, bez perkusji  dorapowane z mocą. Coś jak w “Rayban” Laikike1 na Solara. Moim zdaniem piękne zamknięcie a zarazem mocne rzucenie rękawicy spinające również tytuł dissu jak i całe przesłanie konflikt do tej pory:

 

“Koniec na dzisiaj gwałtu, chociaż wersów jeszcze mnóstwo

Już drugi raz z krwią na rękach Ci powtarzam: „Rapuj kurwo”

 

No cóż. Zrobiło się ciekawie. Na razie po pierwszej rundzie Gustaw deklasuje odbiorców. Swoje na wasze komentarze dołożył jeszcze Eripe kontrując je kilkoma nawiązaniami w dissie jak “prędzej martwy niż słaby” czy tym, że jemu się pizda zagoi a wy chorągiewkami będziecie dalej. 

 

Tede props za raperskie zachowanie, choć Wini myślę celnością linijek i argumentów postawił się pięknie i zaskoczył. Aczkolwiek tu furtka jest jeszcze bardzo otwarta. TenTypMes cały czas czekamy. 

 

Grande również świetnie. No i po raz ostatni w tym felietonie… Eripe zawiesił wysoko poprzeczkę i myślę, że zamknął trochę buzie niedowiarkom. Borys ma trudne zadanie.

Powiedziałbym nawet, że mniej by na tym ucierpaił jakby zamilkł i  przyznał rację Eripę i wyznawcom truskulu oraz wydał oświadczenie w stylu “ robię pop, nie jestem raperem”. 

Ale bardzo chciałbym usłyszeć tak wkurzonego Eripe raz jeszcze. Także liczę na dalsze dissy. 

 

Trzymam również kciuki, żeby to był tak zwany dzień sądu i rozpoczął jakieś czystki w polskim rapie. Może będzie to jakiś krok ku “przepowiadanemu” zatoczenia koła w rapie? 

Jeśli nie to niech chociaż przez chwilę wymusi na raperach bycie nimi w pełnym wymiarze. 

I to też będzie fajne.Essa! 

 

autor: Jaqb Bimbrownik



Napisane przez: Elpes

Oceń

Komentarze do wpisu (0)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane